Rozdziewiczenie – Czym jest? Czy boli? Defloracja

Defloracja
4.9
(62)

Pierwsze doświadczenie seksualne kobiety, znane także jako przerwanie błony dziewiczej lub defloracja, jest zwykle związane z określonym okresem w jej życiu: pierwszym kontaktem seksualnym. Kiedy błona dziewicza pęka, utrata dziewictwa nie wymaga chirurgicznej defloracji i odwrotnie.

Według Arto istnieją dwie drogi do „pierwszego razu”. Należy wziąć pod uwagę zarówno czynniki fizyczne, jak i psychologiczne. Przed podjęciem jakiejkolwiek czynności seksualnej każda kobieta powinna zadać sobie pytanie: „Czy ja tego szczerze chcę?”. Pomimo tego, że średni wiek pierwszej interakcji seksualnej dziewczynki jest w Polsce nadal bardzo młody, praktyka inicjacji seksualnej szybko się zmniejsza (18). Według nowych badań rośnie zainteresowanie nastolatków seksem, a co za tym idzie, wzrasta też częstotliwość podejmowania aktywności seksualnej między nimi. Według psychologów dojrzałość emocjonalna jest dla nastolatków prawie niemożliwa do osiągnięcia, a decyzja o podjęciu aktywności seksualnej jest często impulsywna. Nastolatki, zdaniem psychologów, są zupełnie nieświadome emocjonalnych skutków swojego zachowania dla innych.

MUSISZ SPRAWDZIĆ ➡ SexTelefon

Czy rozdziewiczenie boli?

Po raz pierwszy ujawniono, że ból jest związany z pęknięciem błony dziewiczej.

Narracja o pęknięciu błony dziewiczej jest z całą pewnością fikcją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy dyskomfort jest niewielki i nie występuje krwawienie, w przeciwieństwie do sytuacji, kiedy występuje skrajne udręczenie i krwawienie. Błona śluzowa kobiety z błoną półksiężycowatą łatwiej ulega przerwaniu i zawiera mniej krwi, co sprawia, że prawdopodobieństwo wystąpienia dyskomfortu lub krwawienia podczas pierwszego stosunku płciowego jest mniejsze. Dziewczęta z błoną prostą lub perforowaną, które prawie całkowicie blokują kanał pochwy, mogą odczuwać dyskomfort przez cały cykl miesiączkowy. Kilka pierwszych kontaktów seksualnych może być trudnych i bolesnych ze względu na budowę błony. Intymne pieszczoty przed stosunkiem podrażniają wyściółkę pochwy, zwiększając prawdopodobieństwo krwawienia i dyskomfortu.

Rozdziewiczenie

Wskazania i objawy przerwania błony dziewiczej:

W wyniku tego wypadku powstało wiele historii, w dużej mierze dzięki „ludowym przekazom”, które odegrały znaczącą rolę. Istnieje kilka strategii, które można wykorzystać, aby uniknąć lub zachęcić do pozapochwowych zachowań seksualnych.

ZOBACZ INNY WPIS -   Najpopularniejsze rodzaje penisów: odkryj różnorodność męskiej natury

Krwawienie jest spowodowane pęknięciem błony dziewiczej podczas miesiączki. W większości przypadków ból i krwawienie nie zagrażają życiu.

Jeśli błona dziewicza została pęknięta przypadkowo, nie można wykluczyć, że stało się to przez pomyłkę. Kobiety z błoną dziewiczą półksiężycowatą lub obwodową są bardziej narażone na takie sytuacje.

Ponadto defloracja może być dla niektórych osób bardzo bolesna, a nawet przerażająca, a dla tych, którzy jej doświadczyli, może mieć negatywny wpływ na jakość ich przyszłego życia seksualnego. Z drugiej strony, takie okoliczności są niezwykle rzadkie.

Należy zdawać sobie sprawę, że choć defloracja jest częstym źródłem bólu, nie jest to jedyna przyczyna.

Ze względu na silne unaczynienie błony dziewiczej, kontakt z nią może powodować krwawienie o różnym nasileniu. Jeśli krwawienie wystąpi, zwykle ustępuje w ciągu kilku godzin. Jeśli krwawienie trwa dłużej niż dwie godziny, jest bardzo obfite lub bolesne, natychmiast skontaktuj się ze swoim ginekologiem.

Co warto wiedzieć o rodziewiczeniu?

Jeśli kobieta nie krwawi, nie zawsze oznacza to, że nie jest dziewicą. W pierwszym przypadku kobieta może mieć strukturę błonową, która powstrzymuje ją przed krwawieniem podczas pierwszego doświadczenia seksualnego z innym facetem. Nadmierna masturbacja lub petting, niewłaściwe stosowanie tamponów higienicznych (na przykład mikrotampony są przeznaczone dla dziewic), irygacja pochwy lub bardzo silne napinanie mięśni krocza podczas uprawiania specjalistycznych zajęć, takich jak wyścigi skuterów wodnych, to sposoby na utratę błony dziewiczej.

Defloracja czy boli

Ponadto na doświadczenie „pierwszego razu” mają wpływ kwestie praktyczne. Pozycja „na misjonarza” jest najczęściej wykorzystywana do inicjacji seksualnej. Pary, które stosują tę strategię, częściej utrzymują kontakt wzrokowy, nawiązują więź i pozwalają współmałżonkowi przejąć kontrolę nad sytuacją, koncentrując się na doznaniach, a nie na samej postawie fizycznej. Dzięki temu po zabiegu mięśnie kobiety mogą zostać łatwo rozluźnione. Uniesienie bioder o kilka centymetrów powyżej linii kolan może ułatwić penetrację. W osiągnięciu tego celu może pomóc umieszczenie poduszki pod biodrami.

ZOBACZ INNY WPIS -   Wiek a popęd seksualny

Podobne wpisy, które Cię zainteresują:

Jak bardzo podobał Ci się post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba głosów: 62

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Dodaj komentarz